محصولات

استابلایزر گوشتی

استابلایزر فراورده های گوشتی

استابلایزر فراورده های گوشتی که شامل استابلایزر همبرگر و سوسیس کالباس میباشد بسیار به دلپذیر شدن طعم این غذا ها کمک میکند.، کدهای اختصاصی ژاماسب گام برای فرآورده های گوشتی با ایجاد حالت چسبندگی مطلوب باعث افزایش کیفیت بافت فرآورده های گوشتی شده، همچنین جذب آب فراوان و ایجاد حالت امولسیون کنندگی بین فاز آب و روغن افزایش کیفیت در زمان برش و کاهش بهای تمام شده محصول را به همراه دارد.

استابلایزر گوشتی یک راه حل نوآورانه برای هر تولید کننده گوشتی است که می خواهد هزینه های تولید را کاهش دهد و یا یک محصول گوشتی سالم تر و در عین حال به همان اندازه خوشمزه ایجاد کند. تثبیت کننده ها در استابلایزر توزیع همگن و قوام امولسیون را تضمین می‌کنند. تثبیت کننده ها از رسوب مواد در مخلوط جلوگیری می‌کنند و اطمینان می‌دهند که مخلوط یکنواخت باقی می‌ماند.

صمغ گوار
 صمغ گوار تثبیت کننده رایج مورد استفاده در محصولات گوشی است. این ماده دارای ظرفیت نگهداری آب در آب سرد و گرم است و صمغ گوار به عنوان یک چسب و روان کننده در تولید سوسیس و محصولات گوشتی انتخاب عالی می‌کند. همچنین عملکرد های خاصی از جمله کنترل سینرزیس، جلوگیری از مهاجرت چربی در طول ذخیره سازی، کنترل ویسکوزیته فاز مایع در طول پردازش و کنترل تجمع آب را انجام می‌دهد.  

صمغ لوبیا ملخ
صمغ لوبیا ملخ یک تثبیت کننده طبیعی گیاهی است که در استابلایزر گوشتی نقش سزایی دارد. زیرا ویژگی های برچسب تمیز خود را نشان می‌دهد. این مزه مزه ای به سیستم‌های طعم نمی دهد. به عنوان یک اتصال دهنده و تثبیت کننده در گوشت های فرآوری شده (گوشت گاو، گوساله، بره و ...) عمل می کند. این یک اثر روان کننده روی مخلوط نشان می‌دهد که عملیات اکسترود کردن و پرکردن را تسهیل می‌کند. این صمغ در استابلایزر مواد غذایی محصولی یک دست تر با بافت بهتر تولید می‌کند و کاهش وزن را در طول ذخیره‌سازی کاهش می‌دهد.

صمغ سلولزی
 صمغ سلولزی یک پدیده طبیعی است که در همه گیاهان یافت می‌شود و معمولاً به عنوان افزودنی غذایی برای غلیظ کردن و تثبیت گوشت در استابلایزر گوشتی استفاده می‌شود. آدامس سلولزی را نیز می‌توان به فرمولاسیون آنالوگ گوشت اضافه کرد. درجات با جذب آب بالا، رطوبت بیشتری را حفظ می‌کنند، که منجر به کیفیت بهتر غذا خوردن و حفظ رطوبت می‌شود.

تثبیت کننده در محصولات گوشتی
عملکرد تثبیت کننده ها در بسیاری از کاربردهای غذایی از جمله محصولات گوشتی آشکار است.
گوشت گاو، بره، گوساله و دیگر گوشت های قرمز حاوی سطح بالایی از پروتئین عملکردی هستند. ساختار ماهیچه در گوشت گاو و بره از جمله درصد چربی، کلاژن و مانند آن بسته به برش خاص گوشت متفاوت است. برش های گوشت با کیفیت بالا را می‌توان به محصولات نهایی لطیف و آبدار با ماندگاری طولانی تبدیل کرد. اما برای دستیابی به عملکرد مطلوب از هر حیوان ضروری است که حداکثر ارزش را به گوشت ماهیچه با کیفیت پایین‌تر نیز اضافه کنیم. در استابلایزر گوشتی تثبیت کننده ها، اتصال دهنده ها، عمل امولسیفایرها بهترین بافت ممکن را در تمام محصولات فرآوری شده را تضمین می کنند. همچنین تثبیت رنگ گوشت قرمز یکی دیگر از جنبه‌های فرآورده های گوشتی تازه است. با استفاده از طیف گسترده‌ای از تثبیت کننده ها می توانیم رنگ بهینه و همچنین طعم خوبی را در محصولات گوشی ارائه دهیم.

تثبیت کننده امولسیون گوشت
از فسفات ها به عنوان امولسیفایر نام برده می‌شود. ظرفیت امولوسیون کنندگی فسفات ها در امولسیون‌های گوشت بسته به تعریفی که فرد از امولسیون سازی دارد ممکن است چندین رویکرد را در پی داشته باشد. مخلوط گوشت ریز خرد شده معمولاً به عنوان امولسیون گوشت شناخته می‌شود.
فسفاتها همچنین در جامعه های فیزیکوشیمیایی فرآوری گوشت اهمیت دارند. به عنوان مثال  فسفات‌ها ویسکوزیته مخلوط‌های گوشت را کاهش می‌دهند. این مهم است زیرا در مراحل خرد کردن یا مخلوط کردن دمای گوشت به دلیل انرژی اصطکاک تولید شده در حین بریدن و حرکت چاقوهای خرد کن یا امولسیفایر در مخلوط گوشت افزایش می‌یابد. خرد کردن امولسیون های حاوی چربی نرمال مانند چربی گوشت گاو به عنوان مثال در دمای بیش از حد منجر به یک محصول ناپایدار در فرآیند استابلایزر گوشتی می‌شود.
 

کد استابلایزر

کاربرد

دز مصرف

مزایا

J-sg 1

کالباس

 

0.5-0.6%

                 جذب آب مناسب

                 انسجام بافت

                 ایجاد چسبندگی مطلوب

                 حفظ تازگی و عطر وطعم

                ایجاد حالت امولسیون کنندگی بین فاز آب و روغن

                افزایش کیفیت برش پذیری

                 افزایش غلظت در کنسروهای موادغذایی

 

J-sgs 1

سوسیس

 

0.5-0.6%

J-hm 1

همبرگر

 

0.5-0.6%

J-nu 1

ناگت

 

0.5-0.6%

J-fa 1

فلافل

 

0.5-0.6%

J-ba 1

کباب لقمه ای

 

0.5-0.6%

J-ol 1

الویه سالاد

 

0.5-0.6%

J-ca 1

کنسرو

­­

0.5-0.6%

 

 

 

 

 

 

 

سایر محصولات