محصولات

استابلایزر خامه

 استابلایزر خامه

خامه فرم گرفته خوشمزه است، اما اگر آن را برای مدت طولانی کنار بگذارید، آبریزش پیدا می کند. هنگامی که بدانید چگونه از استابلایزر خامه بهره بگیرید، کاربردهای زیادی برای آن پیدا خواهید کرد، به عنوان مثال استفاده از خامه روی کیک های کوچک، ساندویچ در یک کیک لایه ای، یا سرو با توت های تابستانی و کیک بستنی.

هدف از تثبیت خامه چیست؟
استابلایزر، خامه های سفت و تزئینی را امکان ‌پذیر می ‌کند که در دمای اتاق یا در دمای یک گردهمایی تابستانی فرو نمی ریزند یا در طول شب به کرم آبریز تبدیل نمی شوند. تثبیت کننده ها ماندگاری و قدرت ساختار خامه را افزایش می ‌دهند و در به وجود آوردن بهترین طعم و ترکیب آسان رنگ خوراکی بدون از بین بردن طعم واقعی یا احساس سبک و طعم گس دهان عملکرد منحصر به فردی دارند. با استابلایزر خامه بهترین طعم ها را نصیب خود خواهید کرد.

پنج ماده برای استابلایزر خامه
چند روش برای تثبیت خامه وجود دارد که شما می توانید دست به انتخاب بزنید. انتخاب یک ترجیح شخصی است اما برخی از روش ها برای استابلایزر کردن مناسب هستند. شما می توانید روش ها را آزمایش کنید و هر کدام از آنها را که برای شما بهترین عملکرد را داشته، انتخاب کنید.

1.    نشاسته ذرت: آشپزها معمولاً از نشاسته ذرت برای غلیظ شدن خورش ها و سبزه ها استفاده می کند اما در استابلایزر خامه نیز به خوبی عمل می ‌کند. برای جبران دانه بندی نشاسته ذرت ابتدا آن را در مقداری خامه حل کنید. یک قاشق غذا خوری نشاسته ذرت را با پودر قند مخلوط کنید، سپس آن را در یک قابلمه کوچک روی حرارت متوسط به اندازه نصف فنجان خامه مخلوط کنید سپس بگذارید خنک شود. خامه باقیمانده را به طور معمول هم بزنید تا لایه های  نرم تشکیل شود بعد نشاسته ذرت بریزید تا کاملا مخلوط شود‌
2.    کرم تارتار: کرم تارتار مانند نشاسته ذرت عمل می‌ کند تا پیوند بین مولکول های پروتئینی آب و حبابهای هوا را بدون احساس دانه بندی یا ایجاد طعم تقویت کند. یک چهارم قاشق چای خوری کرم تارتار برای هر فنجان خامه برای استابلایزر خامه استفاده کنید.
۳.کرم فریش: کرم فریش یا پنیر خامه برای تثبیت کردن خامه و همچنین بهبود ساختار بسیار موثر است. کرم فریش در به دام انداختن هوا کمک شایانی می‌ کند و در پایان به تعادل غذاهای شیرین مانند کیک های کوچک و کالایی کمک می کند. بسته به میزان استفاده شما از ثبیت کننده ها خامه شکل و حالت خاصی پیدا می کند‌. خامه مخلوط شده با کرم فریشه می تواند بافت مو بسیار سبکی به خود بگیرد.
۴.ژلاتین: ژلاتین بدون طعم تثبیت کننده بهترین انتخاب ممکن برای بسیاری از شیرینی پزی ها است. ژلاتین را در آب سرد در یک کاسه قابل استفاده برای مایکرو حل کنید. سپس به مدت چند دقیقه در مایکرو قرار دهید تا ژلاتین مایع شود. حال مخلوط ژلاتین را کنار بگذارید و در خامه بریزید. هم زدن خامه را با سرعت متوسط به پایان برسانید تا خامه سفت شکل بگیرد.

نحوه نگهداری از خامه تثبیت شده
 خامه تثبیت شده را در یک ظرف دربسته یا یک کاسه مخلوط کن که با پوشش پلاستیکی پوشانده شده است، در یخچال یا فریزر نگهداری کنید. برای کسب بهترین نتیجه می توانید خامه را در عرض ۲۰ ساعت مورد استفاده قرار بدهید یا حداکثر می توانید تا سه روز از آن نگهداری کنید. اگر خامه تثبیت شده شما جدا شد به سادگی آن را با همزن هم بزنید تا به حالت اولیه برگردد.
استابلایزر خامه یکی از راه های تثبیت و بالا بردن کیفیت خامه به منظور استفاده از آن برای مدت زمان معین است.

ژاماسب گام با توجه به تنوع محصولات خود استابلایزرهای سودمند و کاربردی را برای انواع محصولات لبنی ارائه می دهد که نحوه مصرف آنها بسیار ساده است و قابلیت استفاده در مراحل مختلف تولید را دارد.

 کدهای اختصاصی ژاماسب گام برای خامه، یک جایگزین مناسب برای مواد اولیه وارداتی جهت افزایش کیفیت و کاهش بهای تمام شده انواع محصولات تولیدی می باشد.

 

کد استابلایزر

کاربرد

هوادهی

دز مصرف

مزایا

J-acr 1

خامه صبحانه

پاستوریزه

---

0.3-0.5%

                 بافت منسجم، پایدار و طبیعی

                 کاهش آب اندازی

                 گسترش پذیری مطلوب

                 حفظ پایداری پیوندهای پروتئینی در دماهای بالا و شرایط اسیدی

                 حس دهانی مطلوب

                 جلوگیری از  ایجاد حالت های خمیری یا ژله ای

                جلوگیری از روان شدن خامه

 

J-bcr 1

خامه صبحانه

پاستوریزه

---

0.3-0.5%

Js-acr 4

خامه صبحانه

استریل

---

0.3-0.5%

Js-bcr 4

خامه صبحانه

استریل

---

0.3-0.5%

J-acr 2

خامه قنادی

گیاهی

****

0.3-0.4%

                 بافت منسجم و پایدار فوم

                 هوادهی مطلوب

                 جلوگیری از ترک بر روی سطح خامه

                کاهش آب اندازی

                 حفظ پایداری پیوندهای پروتئینی در دماهای بالا و شرایط اسیدی

                 حس دهانی مطلوب

                 گسترش پذیری مطلوب

 

 

J-acr 3

خامه قنادی

گیاهی

**

0.3-0.4%

J-acr 5

خامه قنادی

حیوانی

****

0.3-0.4%

J-acr 6

خامه قنادی

حیوانی

***

0.3-0.4%

J-acr 7

خامه قنادی

گیاهی-حیوانی

****

0.3-0.4%

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سایر محصولات