محصولات

استابلایزر کشک

استابلایزر کشک

تثبیت کننده ها ممکن است به صورت هم افزایی با امولسیفایرها کار کنند تا به مواد غذایی اجازه دهند که در غیر این صورت خوب مخلوط نشوند، پراکندگی همگن را حفظ کنند. این امر با اتصال مولکول های بزرگ غذا، پایداری و ویسکوزیته آن را افزایش می دهد. تثبیت کننده های پرمصرف شامل آگار، کاراگینان و پکتین است که در استابلایزر کشک مورد استفاده قرار می گیرد.
تثبیت کننده ها اغلب به عنوان هیدروکلوئیدهای غذایی شناخته می شوند - به طور گسترده در بسیاری از فرمول های غذایی برای دستیابی به طعم و بافت مطلوب مورد استفاده قرار می گیرند.
تثبیت کننده ها شامل موادی هستند که امکان حفظ پراکندگی همگن دو یا چند ماده غیرقابل اختلاط را در یک ماده غذایی فراهم می کنند و همچنین شامل موادی هستند که رنگ موجود یک ماده غذایی را تثبیت، حفظ یا تشدید می کنند.

آیا تثبیت کننده های کشک طبیعی هستند؟
 هنگام پردازش محصولات لبنی از جمله کشک، آدامس ها و نشاسته ها از نظر شیمیایی اصلاح نمی شوند.  در واقع آنها را از گیاهان جدا می کنند تا بتوانند به یک افزودنی غلیظ تر و تجاری تر تبدیل شوند.  پلی ساکاریدهای نشاسته و صمغ از گیاه اصلی و حتی از جلبک های دریایی جدا می شوند.  برخی از عصاره های جلبک دریایی مانند آگار، کاراگینان، پکتین ها و آلژینات ها به عنوان عوامل تثبیت کننده در استابلایزر کشک عمل می کنند.

نیاز به عوامل تثبیت کننده در فرآوری کشک
 غذاهای مختلف بافت های متفاوتی دارند، بنابراین تثبیت کننده ها نیز یکسان نیستند.  فقط آن دسته از تثبیت کننده ها در یک غذای خاص استفاده می شوند که در ایجاد نوعی قوام مورد نیاز موثر است.  ژلاتین و آگار هر دو هنگام استفاده در غذاها بافت های متفاوتی تولید می کنند. از روش‌ های مختلف فرآوری مواد غذایی نیز در مواد غذایی مختلف استفاده می ‌شود، بنابراین تثبیت ‌کننده‌ های مورد استفاده نیز متفاوت هستند.  اگر قرار است غذا گرم شود، معمولاً از تثبیت کننده استفاده می شود پکتین و برای ژل شدن سرد از آلژینات استفاده می شود.  برخی غذاها با تثبیت کننده های آدامس، برخی با نشاسته، فسفات و غیره درمان می شوند.

کشک نیز از جمله محصولات لبنی است که در فرآیند تثبیت کردن آن از صمغ گوار استفاده می شود. این تثبیت کننده به گونه ای عمل می کند که از شل شدن کشک و خراب شدن آن جلوگیری می کند. در استابلایزر کشک صاحبان کارخانه ها به گونه ای عمل می کنند که کیفیت و ماندگاری محصولات خود را بالا می برند.
صاحبان کارخانه ها و فرآوری های غذایی برای کشک به تثبیت کننده هایی نیاز دارند تا اطمینان حاصل کنند که ذرات موجود در کشک جدا نمی شوند.  فسفات ها در کشک هنگامی که به صورت حرارتی پردازش می شود به عنوان تثبیت کننده کشک استفاده می شود.

کشک به‌ طور گسترده به عنوان مکمل‌ های غذایی استفاده  می ‌شود ، اما تاکنون به‌ عنوان سازنده انواع غذاهای خاص مورد بررسی قرار نگرفته‌ است. استابلایزر کشک به صاحبان صنایع کمک می کند که هزینه های تولید کشک را با استفاده از تثبیت کننده ها کاهش دهند. بدین ترتیب که تثبیت کننده ها آب را به ترکیبات خاص متصل می کنند و جایگزین مواد پر هزینه می کنند. آنها همچنین با استفاده از تثبیت کننده ها محصولات ظاهر زیبایی پیدا می کنند که این مولفه در ترغیب مشتریان به خرید محصولات را افزایش می دهد.

استابلایزر کردن شیوه ای است که با استفاده از آن صاحبان کارخانه های تولید مواد غذایی و فرآوری غذایی توانسته اند در هزینه های تولید صرفه جویی کنند و محصولات با کیفیت، با ماندگاری بالا را در بازار عرضه کنند.

*روش مصرف: استابلایزر را همراه با ریکوتا یا در صورت استفاده از ماست همراه با ماست به محصول اضافه می کنیم در طول فرایند ترکیبات هیدروکلوئید فعالیت خود را آغاز می کنند و باعث بافتی بسیار مطلوب در محصول می شود

*مقدار مصرف: مقدار مصرف با توجه به فرمولاسیون و سلیقه ی مصرف کننده از15/0% تا 25/0% پیشنهاد می شود

با استفاده از استابلایزرهای ژاماسب گام، می توان کشک را به روش وی لس تولید نمود، در این حالت کشک تولید شده بافت یکنواخت و انسجام مناسب را داشته و برای مصرف کننده حس دهانی مطلوبی ایجاد می نماید.

همچنین استفاده از این استابلایزرها مانع از آب اندازی محصول شده و در کشک های خشک از ترک خوردن و خشکی نامطلوب جلوگیری می کند.

 

کد استابلایزر

کاربرد

غلظت

دز مصرف

مزایا

J-cu1

کشک مایع

 

 

**

0.3-0.5%

                 بافت طبیعی و منسجم

                غلظت مناسب

                 جلوگیری از آب اندازی

                 حس دهانی مطلوب

                 حفظ حس تازگی محصولات

                 جذب رطوبت مناسب

            جلوگیری از ایجاد ترک در کشک های خشک

                 جلوگیری از حس چسبناکی در دهان

 

J-cu2

کشک مایع

 

 

***

0.3-0.4%

J-cu3

کشک خشک

 

 

---

0.3-0.5%

J-cu4

کشک خشک

 

 

---

0.3-0.4%

 

 

 

 

 

سایر محصولات