محصولات

استابلایزر آبمیوه

استابلایزر آبمیوه

استابلایزر ها افزودنی هایی هستند که برای کمک به حفظ امولسیون ها یا جلوگیری از انحطاط در آبمیوه ها استفاده می شوند. از رایج ترین تثبیت کننده ها می توان به هیدروکلوئیدها (مانند زانتان، صمغ عربی و صمغ اقاقیا)، نشاسته اصلاح شده، پکتین، کاراگینان، کازئین و اینولین اشاره کرد.
با گسترش صنعت و تکنولوژی به منظور استفاده از بهترین طعم و آبمیوه ها در مدت زمان مشخص از  استابلایزر آبمیوه بهره می برند.
 هدف استابلایزر آبمیوه
هدف استابلایزر آبمیوه افزودن ویسکوزیته برای افزایش طعم و کیفیت دادن به آبمیوه است. آن ها همچنین ماندگاری را افزایش می دهند.
نوشیدنی های کاربردی ممکن است حاوی طیف وسیعی از مواد افزودنی از جمله ویتامین ها، گیاهان و پروتئین ها باشند. تثبیت ‌کننده ‌ها تضمین می‌ کنند که بخش مغذی معلق باقی می ‌ماند و از ته نشین شدن مواد و طعم دهنده‌ ها جلوگیری می ‌کند.
به عبارت دیگر استابلایزر کردن آبمیوه بدین صورت است که آبمیوه ها می توانند با محلول هایی که به عنوان نگهدارنده به آن اضافه می شوند تا مدت زمان چند ساله سالم بمانند، به این صورت هم هزینه ای که کارخانه ها کرده اند، از بین نمیرود و هم افراد می توانند بدون نگرانی از آبمیوه استفاده کنند بدون آن که نگران احتمال خرابی آن باشند.
انواع استابلایزر
طیف گسترده ای از استابلایزر وجود دارد که هر کدام دارای قابلیت های خاص خود هستند.، CMC  بعضی از آن ها مانند کربن کربوکسی یک ماده همه کاره است که می تواند ویسکوزیته و احساس دهان را افزایش دهد، اما در محلول نیز شفاف است، و آن را قادر می سازد تا خواص عملکردی را بدون تأثیر بر شفافیت اضافه کند. از طرف دیگر کاراگینان دارای خواص تعلیق عالی است و با پروتئین لبنیات تعامل دارد، اما طعم را اضافه می کند.
صمغ عربی نیز در فرآیند استابلایزر مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد. این صمغ در درجه اول به دلیل توانایی آن در تثبیت امولسیون ها بدون ویسکوزیته نامطلوب مفید است. این خاصیت همچنین آن را برای ساخت طعم‌ های خشک اسپری فوری برای استفاده در مخلوط‌ های آبمیوه مفید می‌ کند.
 صمغ اقاقیا، ترشحات درخت اقاقیا، امولسیون ها را تثبیت می کند و به عنوان یک عامل وزنی عمل می کند.
خواص استابلایزر آبمیوه
 استابلایزر آبمیوه خواص بسیار خوبی دارد. از آنجایی که استابلایزر آبمیوه پلیمر های با زنجیره بلند است، تا حدی محلول و تا حدی غیر محلول هستند. از آن ها برای تثبیت کیفیت آبمیوه ها استفاده می شود.
استابلایزر ارزان
مراکز مختلفی هستند که می توانند به استابلایزر آبمیوه بپردازند. استابلایزر می تواند کیفیت و ماندگاری آب میوه شما را بسیار بالا ببرد و بنابراین کارخانجات تولید آب میوه می توانند از این عمل برای افزایش کیفیت محصولات آبمیوه خود و همچنین بهره وری مالی استفاده کنند.
 هزینه‌ ای که استابلایزر آبمیوه برای صاحبان کارخانه ها به دنبال دارد بسیار ارزان است. بنابراین وقتی با کمترین هزینه ممکن می توانید به افزایش کیفیت محصولات نوشیدنی های خود کمک کنید نیازی به صرف هزینه زیاد برای نگهداری آنها در سرد خانه ها نیست.
خلاصه متن
استابلایزر آبمیوه یا همان تثبیت کننده آبمیوه محصولی است که می تواند به افزایش کیفیت آبمیوه شما منجر شود، بنابراین بسیاری از کارخانجات تولید آب میوه از آن برای محصولات خود استفاده می کنند. هزینه ای که این امر به دنبال دارد بسیار ارزان است. با انجام عمل استابلایزر ویتامین های موجود در آب میوه بدون هیچ گونه تغییری باقی می ماند.  برای انجام استابلایزر می‌ توانید از متخصصان ویژه آن در مراکز حضوری و غیر حضوری استفاده کنید. این افراد به شما مراجعه می کنند تا چگونگی انجام استابلایزر را به شما یاد دهند. دستگاه های ویژه ای نیز برای این مهم طراحی شده ‌اند.


 

سایر محصولات