محصولات

استابلایزر دسر

 استابلایزر دسر

فرمولاسیون دسر های یخ زده به اندازه کافی ساده به نظر می‌رسد اما مهم است که چارچوب و محصولات خود را تنظیم کنید تا بهترین مواد را برای فرمولاسیون منحصر به فرد خود انتخاب کنید، به خصوص وقتی صحبت از استابلایزرها می‌شود باید بسیار دقت کنید. استابلایزر دسر اغلب اجزای پیچیده و دستور غذایی است و می تواند کیفیت محصول شما را ایجاد یا از بین ببرد. این ترکیبات پیچیده همه یکسان نیستند و میتوانند بر محصول شما تاثیر متفاوتی بگذارند. برای انتخاب استابلایزر مواد غذایی مناسب برای دسر باید کاربرد فرآیند، نیازهای چسب و انتظارات هزینه را در نظر بگیرید. کاربرد و عملکرد استابلایزر در نتیجه مطلوب و هدف نهایی می تواند به محدود کردن گزینه های متعدد برای فرمول یک فرمولاسیون کمک کند.
نکات دیگر در مورد استابلایزر  
آیا به دنبال افزایش عمر مفید در دسرها هستید؟ شاید در حال تلاش برای بهبود بافت و ساختار و فرمولاسیون یک دسر یا مزه بهتر هستید! آیا سعی در کاهش یخ‌زدگی دارید؟ در اینصورت سیستم‌های مواد تشکیل دهنده را می‌توان برای مطابقت با خواسته‌های شما بهینه کرد اما اگر فرآیند را با آگاهی از هدف نهادی شروع کنید به احتمال زیاد به نتیجه دلخواه خود خواهید رسید.

دو دسته وسیعی از استابلایزرها: اتصال دهنده های آب و امولسیفایر ها هستند. استابلایزرهای اتصال به آب از رشد کریستال یخ جلوگیری می کنند. مهم است که توجه داشته باشید که آنها با پروتئین های لبنی و غیر لبنی متفاوت تعامل دارند و نقطه انجماد و در ساختار فرمول شما تاثیر می گذارند. استابلایزر های عمومی فرآیند جداسازی آب و روغن را کند می کنند. بدین ترتیب اطمینان حاصل می کنید که فرمول شما در سراسر محصول و فرآیند استابلایزر دسر سازگار است.

همچنین باید تعیین کنید که آیا باید از یک منبع خام استفاده کنید یا یک ترکیب؟ عرضه خام استابلایزر برای شرکت ‌هایی با کنترل های آزمایش داخلی کامل و دارای قابلیت داخلی برای اجرای آزمایش‌های کیفیت بهترین کار کرد را دارد. مزایای ترکیب یا عرضه خام شامل قیمت‌ گذاری، عمده مالکیت بر مواد تشکیل دهنده و صرفه جویی در هزینه است.

مزایای خرید یک ترکیب شامل: ساده‌ سازی، ثبات نتایج، قابل اعتماد بودن و سهولت استفاده است.
 

روند استابلایزر
استابلایزر دسر به شدت تحت تاثیر سه جانبه پردازش قرار می‌گیرد: زمان، دما و شدت خالص بودن. این ۳ جزء بر نحوه عملکرد تثبیت کننده در فرمول شما تاثیر می گذارد.
•    ابتدا چارچوب زمانی خود را باید تعیین کنید، اینکه چقدر طول می کشد تا محصول شما از مزرعه به مرحله تولید برود. هرچه محصول شما مدت زمان بیشتری را در فرآیند به عمل آمدن سپری کند، احتمال بیشتری دارد که جداسازی سرم را تجربه کنید.
•    فرآیند خود را تجزیه و تحلیل کنید. مناطقی را که می‌ توانند زمان رسیدگی را کاهش دهن،د تعیین کنید سپس تغییراتی در برنامه ایجاد کنید. راندمان بالا سودآور تر و سازگارتر خواهد بود.
•     درک کنید که تثبیت کننده های مختلف واکنش متفاوتی به دما نشان می‌ دهند. همه مواد به طور منحصر به فرد با هم تعامل دارند و این فعل و انفعالات بسته به غلظت در فرمول های مختلف متفاوت خواهد بود بنابراین روش ‌های مختلف پاستوریزه کردن را در نظر بگیرید.
•     فرآیند اختلافات خود را باید در نظر بگیرید. شفافیت کمتر ممکن است به استابلایزر بیشتری نیاز داشته باشد تا ذرات را معلق کند با این حال در صوت وجود اختلاط کامل تر ممکن است نیاز کمتری به استابلایزر داشته باشد زیرا تثبیت کننده بهتر عمل هیدراته را انجام می دهد و درصد بیشتری از دسر را فعال می کند. بسته به قابلیتهای دسر شما ممکن است موادی که به راحتی قابل پخش و محلول هستند نیاز بیشتری پیدا کنید‌‌ به طور خلاصه تنظیمات پردازش شما تعیین می کند که چه موادی بهترین عملکرد را دارند.


 

 

دسر

 

استابلایزر ژاماسب گام برای انواع دسرها در طعم های مختلف طراحی شده و بافت لطیف و مطلوبی را ایجاد می کند.
از مزایای بارز این استابلایزرها قابلیت انحلال سریع در آب و شیر می باشد.

 

   

 

کد استابلایزر

کاربرد

دز مصرف

مزایا

J-wad 1

دسر بر پایه آب

10-14%

                بافت لطیف، طبیعی و منسجم

                 حس دهانی مطلوب

                انحلال سریع

                حفظ طعم محصول

                حفظ حس تازگی

 

 

J-mid 1

دسر بر پایه شیر

10-14%

 

 

 

 

 

سایر محصولات